Článok z Malacky.sk Minister obrany sa teší na ďalšiu spoluprácu s Malackami (07.07.2021)

Minister obrany Jaroslav Naď prijal primátora Malaciek Juraja Říhu. Dôvodov na stretnutie bolo hneď viacero, jednou z diskutovaných tém bola budúcnosť neďalekého letiska. „S ministrom sme mali veľmi príjemný a konštruktívny rozhovor. Diskutovali sme o viacerých témach. Okrem iného sa uchádzame o podporu rozvoja cyklotrás medzi Malackami a okolitými obcami. Na konkrétne výsledky si ešte musíme počkať, ale už teraz sa ne teším,“ povedal primátor. 
Ako minister skonštatoval,  Malacky sú s rezortom obrany odjakživa späté.  „S pánom primátorom sme hovorili aj o prebiehajúcich aktivitách a víziách v štátnom podniku Vojenské lesy a majetky SR. Idem sa tam pozrieť s ministrom životného prostredia Jánom Budajom a predstavím mu unikátny systém evidencie dreva, ktorý nájdete iba vo vojenských lesoch,“ priblížil J. Naď.  
Udalosťou najbližších týždňov bude príprava na najväčšiu leteckú šou SIAF – Medzinárodné letecké dni 2021, ktorá sa uskutoční na letisku v Kuchyni cez víkend 4. – 5. septembra. 
Jaroslav Naď dostal ako dar od mesta Malacky Záhorácky slovník. „Teším sa na ďalšiu spoluprácu s Malackami a veľká vďaka za parádny darček,“ vyjadril sa minister. 

Text: -red-, foto: Ministerstvo obrany SR 


Pridal: Miroslav Binčík
URL: http://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=10871