Článok z Malacky.sk Divadlo na hambálku pozýva na divadelné chuťovky (22.09.2022)

Divadlo na hambálku tento rok oslavuje 20. narodeniny. Za tie roky spoločne pripravili pre Malačanov niekoľko divadelných lahôdok pod taktovkou režiséra Vlada Zeteka. V týchto dňoch beží divadelný festival, ktorý divadelníci v spolupráci s Mestským centrom kultúry pripravujú každý rok v septembri. V deň vydania tohto Malackého hlasu, v stredu 21. septembra, k nám zavíta Ateliér Maroša Kramára s komédiou Lordi v hlavných úlohách s obľúbenými hercami Marošom Kramárom, Jozefom Vajdom a Petrom Šimunom. Spoločne si budú uťahovať z mužskej samoľúbosti.

14. ročník festivalu odštartoval na nádvorí kaštieľa v sobotu 17. septembra Hambáljarmokom. Pokračoval predstaveniami pre deti. Na tie organizátori nikdy nezabúdajú. Od pondelka bola časť programu venovaná organizovaným predstaveniam pre materské i základné školy: Divadlo Žihadlo – Udatná posádka, Nové divadlo - Zlodejka Kníh, Teatro Colorato - Oko za oko. 
      Vo štvrtok 22. septembra k nám pricestuje Divadlo Bolka Polívky/Malé Hry s komédiou Biostory. V závere festivalu zahrá jubilujúce domovské Divadlo na hambálku svoje dve inscenácie Dámska šatňa a Pánsky klub. Po poslednom predstavení pozývajú divadelníci DNH všetkých divákov na posedenie. Súčasťou festivalu je výstava o slávnej herečke, rodáčke zo Záhoria Márii Kráľovičovej v Galérii MCK. 
      Vstupenky na jednotlivé predstavenia si môžete zakúpiť v pokladni kina vždy hodinu pred akýmkoľvek filmovým či divadelným predstavením alebo elektronicky cez stránku www.mckmalacky.sk. Podujatie z verejných zdrojov podporil Bratislavský samosprávny kraj a Nadácia EPH a Mesto Malacky.

Text: -nj-, foto: -lp-/DNH


Zejdeme sa na hambálku - ešte môžete stihnúť:

štvrtok 22. septembra

19.00 h (Kultúrní domeček)
DIVADLO BOLKA POLÍVKY / MALÉHRY: BIOSTORY 

piatok 23. septembra

18.00 h (Kultúrní domeček)
DIVADLO NA HAMBÁLKU
A. Goldflam: DÁMSKA ŠATŇA

21.00 h (Kultúrní domeček)
DIVADLO NA HAMBÁLKU
M.Balcar: PÁNSKY KLUB

23.00 h (Kultúrní domeček)
POSEDENIE S DIVADLOM NA HAMBÁLKU

Galéria MCK do 1. októbra
výstava Mária Kráľovičová
Záhorácka 1919, 2. poschodie
utorok – piatok  8.00 – 16.00 h


Pridal: Ján Hargaš
URL: http://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=11662