Článok z Malacky.sk Festival Zejdeme sa na hambálku bude plný známych tvárí (14.09.2016)

Od 22. do 25. septembra sa Malacky opäť premenia na festivalové mestečko. V tomto čase budeme totiž hostiť 9. ročník divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku. Tešiť sa môžeme na desať divadelných súborov zo Slovenska i Čiech a „zejdeme“ sa aj so známymi hercami ako Andrea Karnasová, Marek Majeský, Marián Labuda ml., Csongor Kassai či Martin Mňahončák.

Program bude viac ako pestrý. O slávnostné otvorenie festivalu sa vo štvrtok 22. septembra o 19.00 h postará domáce Divadlo na hambálku. Tentoraz si vychutnáme jednu z ich najúspešnejších komédií – Ženský zákon v záhoráčtine, ktorú hrajú malackí ochotníci už štrnásť rokov.

Vo štvrtok a piatok doobeda sú pripravené pre deti a mladých organizované predstavenia pre školy, vďaka ktorým si pozrú divadelné kúsky Starého divadla Karola Spišáka Nitra a Martina Žáka a Divadla Agapé. „Divákom odporúčam zlatý klinec programu – výbornú komédiu o atraktívnom prostredí súkromnej kliniky plastickej chirurgie Zlatá baňa v obsadení populárnych slovenských hercov a herečiek – Andrey Karnasovej, Andrey Profantovej, Mariána Labudu ml. a Mareka Majeského. A tiež vyzdvihujem celkom nové Nové divadlo Nitra a ich predstavenie Kúpalisko,“ radí Vlado Zetek, režisér Divadla na hambálku, ktoré je spolu s Mestským centrom kultúry Malacky organizátorom festivalu. Okrem toho sa môžeme tešiť aj na ďalšie divadelné predstavenie v podaní známych hercov – v komédii Kumšt sa nám predstavia Csongor Kassai, Martin Mňahončák a Gregor Hološka. Táto divadelná hra je preložená do 35 jazykov, ovenčená niekoľkými svetovými cenami a vďaka skvelému hereckému obsadeniu sľubuje poriadnu dávku zábavy.

Zážitkom bude nepochybne tiež predstavenie Klientov DSS a ZPB Merema Modra, ktorí k nám prídu so svojím predstavením Drotári. Nebude chýbať ani hosť z Českej republiky,  v Malackách už dobre známe Divadlo SemTamFór. Ďalším českým súborom bude Divadlo Lokvár Praha, ktoré poteší najmenších divákov hneď dvakrát – v sobotu počas Hambáljarmoku a tiež nedeľnou rozprávkou. Divadelný jarmok sa bude odohrávať pred spoločenským domom MCK, kde program spestrí predstavenie Divadla Harry Teater, chodúľové divadlo, živé sochy, koncert Saxophone Syncopators, bubnová show, verklíky, tvorivé dielne a detské hry. Jednoducho pre každého niečo.

A nesmieme zabudnúť ani na výstavu Milana Ferenčíka Scénografia a obrazy, ktorú si budeme môcť pozrieť počas festivalu v galérii MCK na Záhoráckej ulici. Novinkou 9. ročníka festivalu bude Chill out by Štúdio mladých DNH – pohodové posedenie pri knihách, ktoré máme radi. Hosťom bude Pišta Vandal, vstup je voľný, všetci ste vítaní!

Vstupenky na jednotlivé predstavenia deviateho ročníka festivalu Zejdeme sa na hambálku si môžete zakúpiť v pokladni kina vždy hodinu pred každým filmovým a divadelným predstavením alebo elektronicky cez stránku www.kinomalacky.sk.
Vstupenky na predstavenia v spoločenskom dome si môžete zakúpiť aj hodinu pred konkrétnym predstavením v SD. V ponuke je tiež zvýhodnená permanentka v cene 35 € na všetky predstavenia festivalu.

Kompletný program festivalu nájdete na www.divadlonahambalku.sk.
Partnerom 9. ročníka festivalu Zejdeme sa na hambálku sú mesto Malacky, Bratislavský samosprávny kraj, Fond na podporu umenia a Autoday. Ďakujeme.

-DNH-

 Program divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku


Pridal: Ingrid Sochorová
URL: http://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=6739