Článok z Malacky.sk 12. ročník festivalu Zejdeme sa na hambálku otvorí Hambáljarmok na nádvorí kaštieľa (25.09.2019)

Divadelný sviatok v Malackách štartuje už v sobotu 28. septembra Hambáljarmokom, ktorý sa po prvýkrát bude konať v Zámockom parku. Nebude chýbať hambálkovská vtipná kaša, choduliari, žongléri, tvorivé dielne, divadelné či iné lahôdky.  

„Hambáljarmok bude, a to  je novinka, na nádhernom nádvorí kaštieľa v Malackách. Novinkou je tiež, že bude začínať popoludní a potrvá až do večera. S divadlom pre deti i dospelých, s vtipnou kašou a s hambálkomatom, kde si budú môcť diváci pozrieť ukážky z inscenácií 17-ročného Divadla na hambálku,“ vymenúva režisér Divadla na hambálku Vlado Zetek. Divadlo spoločne s Mestským centrom kultúry Malacky pripravuje už 12. ročník festivalu Zejdeme sa na hambálku.
 
Program divadelného jarmoku štartuje o 14.00 h rozprávkou Nového divadla Nitra Cisárove nové šaty. Baroková crazy komédia na motívy svetoznámych príbehov Hansa Christiana Andresena je určená divákom od 3 do 100 rokov a sľubuje zábavu i poučenie. Vo veselej nálade sa bude pokračovať aj ďalšou divadelnou chuťovkou – predstavenie Don Quijote na motívy románu Miguela de Cervantesa predvedú v Malackách dobre známi Jakub Nvota a Kamil Žiška z Túlavého divadla. O pouličné umenie a zábavu medzi jednotlivými predstaveniami sa postarajú Kyselí Krastafci

Humorne ladený bude aj večerný program – diváci sa môžu tešiť na koncert hudobno-pracovnej skupiny Vrbovskí víťazi s Braňom Jobusom. Ich priemyselný folklór na doma vyrobených hudobných nástrojoch je veľkým zážitkom. To však ešte nebude všetko. Večerné finále bude tiež veľkolepé – ohňovú šou príde predviesť Fakírka Kika.
 
Počas Hambáljarmoku nebudú chýbať ani divadelné stánky s drobným občerstvením – obľúbenou vtipnou kašou, domácimi koláčikmi, kávou, limonádami, chlebíkmi s cibuľou či domácimi nátierkami. Deti si budú môcť vyrobiť vlastné bábky v tvorivých dielňach. Program oživí originálny divadelný hambálkomat – zariadenie na výber scénky z niektorej hry Divadla na hambálku. Vstup na Hambáljarmok je voľný.
 
Festival Zejdeme sa na hambálku sa následne presunie do svojich tradičných priestorov – do budovy Kulturního domečka (kina) a do Spoločenského domu. Bohatý program bude prebiehať až do 5. októbra. Vstupenky na jednotlivé predstavenia je možné zakúpiť v kine pred každým filmovým či iným podujatím alebo online na stránke www.mckmalacky.sk.
 
Divadelný festival sa koná vďaka finančnej podpore mesta Malacky, Mestského centra kultúry Malacky, Bratislavského samosprávneho kraja a Fondu pre podporu umenia.
 
Podrobnejšie informácie: www.divadlonahambalku.sk.
 
 
PROGRAM - DIVADELNÝ FESTIVAL ZEJDEME SA NA HAMBÁLKU 

MCK

Pridal: Ingrid Sochorová
URL: http://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=9455