Článok z Malacky.sk Záhoráci v Bratislave pozývajú na bál (15.01.2020)

Spolok Záhorákov v Bratislave svojou činnosťou vstupuje do druhej päťdesiatky. V tomto roku pripravuje už 51. Bál Záhorákov v našom hlavnom meste. Uskutoční sa tradične v prvú februárovú sobotu, ktorá tento rok pripadne na 1. februára. Po minuloročnej dobrej skúsenosti sa bude znovu konať v kultúrnom dome Zrkadlový háj v Petržalke.

Bály sú vždy vyvrcholením činnosti spolku a aj napĺňaním jeho spoločenského poslania. Áno, chceme ľudí na bále dobre zabaviť, ale aj vniesť do neho kus zdravého záhoráckeho entuziazmu, pripomenúť ľuďom ich korene, rodisko, domovinu. Odvtedy, ako sa v televíznej relácii Repete zviditeľnila kapela bratov Zajačkovcov z Plaveckého Štvrtka, účinkuje každý rok aj na Bále Záhorákov. I tentoraz má výborný repertoár, pozná tie najlepšie hity od čias Františka Krištofa Veselého až po dnes, vie zabaviť mladšiu i staršiu generáciu. Vystupuje s ňou spevák Karol Malý a v tomto roku ako hosť aj Robo Kazík. Na žiadnom bále nesmie chýbať folklór, a tak sa predstaví aj dychová hudba Rubín zo Skalice a detský súbor Čečinka z Karlovej Vsi. Nebude chýbať chutné občerstvenie a šťastlivci si odnesú aj pekné vecné ceny, ktoré do tomboly venujú organizácie zo Záhoria i Bratislavy.
 
Hŕstka Záhoráckych nadšencov srdečne pozýva obyvateľov Malaciek a okolia na tohtoročný bál v Bratislave. Na všetkých sa teší čestná richtárka spolku, národná umelkyňa Mária Kráľovičová, súčasný richtár, profesor Anton Gúth, primár v nemocnici na Kramároch, pochádzajúci z Malých Levár, ako aj ďalší organizátori. 

František Karas, člen Záhoráckej rady a dávny absolvent gymnázia v Malackách     

Pridal: Ingrid Sochorová
URL: http://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=9759