Článok z Malacky.sk Nový zborník Malacky a okolie 12 (22.01.2020)

Múzeum Michala Tillnera prichádza s ďalším zborníkom, ktorý má opäť bohatý a pestrý obsah. V roku 2019 múzeum neorganizovalo historický seminár, preto sa v publikácii nenachádza tradičná úvodná monotematická časť. Obsah je zostavený v prevažnej väčšine z príspevkov, ktoré odzneli s rámci cyklu prednášok Stretnutie s históriou.

Zborník Malacky a okolie 12 obsahuje desať historických príspevkov, z ktorých šesť odznelo na Stretnutiach s históriou, dva poslali iní autori a dva sú pramenné príspevky. Príspevky sú archeologického, historického i etnologického charakteru so širokým časovým záberom od stredoveku po 20. storočie. Môžete sa napríklad dočítať o dôležitosti Záhoria v dobe Veľkej Moravy, o obsahu listiny z roku 1737 z veže františkánskeho kostola, o tom, ako sa upravoval tok rieky Moravy, alebo ako prebiehala tradičná svadba na Záhorí.

Vydanie zborníka finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj. Publikácia je v predaji v Turisticko-informačnej kancelárii (Záhorácka 1919, budova MCK).

Text: MCK Malacky, foto: P. Blažíček


Pridal: Lucia Wernerová
URL: http://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=9780