Článok z Malacky.sk Aj v tomto roku sa budú opravovať plynovody (23.01.2020)

Spoločnosť SPP-distribúcia informovala, že aj v tomto roku budú pokračovať opravy plynových rozvodov v Malackách. Práce sa začnú už v najbližších týždňoch, budú pomerne rozsiahle a zasiahnu niekoľko lokalít:


Kvôli vlastným projektom mesto koordinuje termíny so spoločnosťou SPP-distribúcia. Napríklad po oprave plynovodov na Radlinského sa na tejto ulici začne budovať cyklotrasa ako súčasť nosnej cyklodiagonály Družstevná – železničná stanica. Plynári avizujú, že výmena plynovodov bude pokračovať aj v roku 2021. „Uvedomujem si, že vzhľadom na veľký objem prác to bude pre mesto a našich obyvateľov náročné,“ pripustil primátor Juraj Říha. Ako ale povedal, v tejto súvislosti vníma aj dve základné pozitíva: „V poslednom čase vidíme, aké nešťastia môže spôsobiť plyn. Je preto určite dobré, že sa po vyše 50 rokoch menia staré rozvody za nové. Druhým pozitívom je spolupráca mesta a plynárov. Naše termíny navzájom koordinujeme, pretože po rekonštrukciách plynov budeme stavať cyklotrasy alebo opravovať cesty, aby sa neskôr už nemuseli robiť zmeny alebo rozkopávky.“

 

V kontraste s tým je prístup Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, ktorá v posledných týždňoch postupne na troch miestach rozkopala ulicu Ferdiša Kostku. Ide o pomerne krátku jednosmerku v centre mesta pri kine, navyše pred štyrmi rokmi bola kompletne zrekonštruovaná. Mesto povolilo vodárom rozkopávku iba s podmienkou, že obnovia asfalt na celej ulici v celej šírke.

-lp-/-otano-


Pridal: Lucia Wernerová
URL: http://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=9783