Článok z Malacky.sk Hádzanári prehrali vo Vajnoroch (09.03.2020)

Malackí hádzanári zažívajú nevydarený vstup do nadstavbových bojov o postup do extraligy, keď z prvých dvoch stretnutí nezískali ani bod. Po vysokej prehre v Košiciach nestačili v druhom kole na bratislavskej palubovke ani na Vajnory, ktorým podľahli 32:35.

Strojár do Bratislavy pricestoval aj s dvojicou nových hráčov, v bráne sa predstavil Michal Kosák a ofenzívu Záhorákov by mal podporiť Michal Kurka s extraligovými skúsenosťami. Zápas tretieho tímu zo základnej časti s druhým bol podľa očakávaní od začiatku vyrovnaný a tímy sa striedali v tesnom vedení. Domácich ťahal najmä bývalý hráč Strojára Adam Škoda, ktorý malacké konto zaťažil deviatimi presnými zásahmi. Tri z nich strelil v prvom polčase, ten domáci vyhrali 15:14.

Zápas s množstvom gólov a bez jasného favorita pokračoval aj po prestávke, o víťazovi nebolo rozhodnuté až do posledných minút. Štvrťhodiny pred koncom Malačania prehrávali o tri góly, no v 50. minúte už bolo vyrovnané na 27:27. Strojár bol v hre o body až do konca zápasu, avšak domáci rozhodli v posledných dvoch minútach. Malacky prehrali v Bratislave s Vajnormi 32:35.

Po prvých dvoch kolách majú Malačania na konte stále nula bodov, ich program je však prerušený kvôli šíreniu koronavírusu. Domáci zápas proti Slovanu Levoča, ktorý bol na pláne v sobotu 14. marca, je preložený na neurčito. Odložili sa aj zápasy hádzanárskych dorastencov, dorasteniek, žiakov a žiačok.

HK Vajnory – Strojár Malacky 35:32 (15:14)
Zostava Strojára Malacky: Michal Kosák (Juraj Rybár, Miroslav Velebný) – Jakub Krajčír (1), Tomáš Baláž (2), Lukáš Konečný (1), Ján Janoštiak (5), Michal Ichman, Roman Valachovič, Samuel Filípek (2), Mário Prevaj (3), Matej Adamkovič (6), Matúš Novota, Patrik Walter (5), Michal Kurka (7)

M. Binčík


Pridal: Lucia Wernerová
URL: http://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=9911